Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter Konstkonsulter 2017.
Referensnummer: 17/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalands läns landsting/Västra Götalandsregionen/Västfastigheter (”VGR/VF”) inbjuder er att lämna anbud avseende konstkonsulter för att sammanställa och placera ut konstkollektion i regionens lokaler.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 92311000 Konstverk, 92500000 Biblioteks-, arkiverings-, musei- och övriga kulturtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen