15676-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Byggnation av bostäder
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
400 lägenheter Karlskrona.
Referensnummer: 17/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211300 Byggnation av bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Planering och produktion av bostäder i Karlskrona kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45211341 Byggnation av lägenheter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen