Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kaffeautomater och kaffe
Referensnummer: 19048
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03131100 Kaffebönor
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar köp av nya kaffeautomater, leverans, och installation utöver detta äger köparen rätten att avropa serviceavtal, kaffe och tillhörande produkter. Andra avropande myndigheter kan upprätta leasingavtal gällande nya kaffeautomater. Köparen förbehåller sig rätten att avropa sidotillbehör (såsom bitsocker, muggar, skedar etc.) av annan oavsett att dessa ingår i avtalet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03131100 Kaffebönor, 15861000 Kaffe, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 39711000 Elektriska hushållsapparater för livsmedel, 39710000 Elektriska hushållsapparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen