See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: CBCT till käkkirurgen
Beskrivning: Käkkirurgen på Akademiska sjukhuset i Uppsala avser ersätta befintlig utrustning för bland annat utredningar inför implantat, läge och anatomi av tänder och patologi och tillstånd eller smärttillstånd i tex tänder och käkar.
Intern identifierare: UPPH2024-00133
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33111000 Röntgenapparatur
Ytterligare klassificering (cpv): 33111500 Tandröntgen, 33111800 Anläggning för röntgendiagnostik, 33115000 Utrustning för tomografi
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1. Administrativa föreskrifter (1)
Beskrivning: Administrativa föreskrifter
Ytterligare klassificering (cpv): 33111800 Anläggning för röntgendiagnostik
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2. Kravspecifikation (1)
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Ny mall (1)