Upphandlingen omfattar bland annat spisar, fläktar, kyl/frys, diskmaskiner, tvätt/torkmaskiner mm. till mindre kök. Upphandlingen omfattar leverans av produkter, installation (i förekommande fall) samt reparation/service.
OBS! Service/reparationer på stora kyl- och frysanläggningar, klimatanläggningar mm. ingår inte i denna upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39710000 Elektriska hushållsapparater, 39711000 Elektriska hushållsapparater för livsmedel, 39714000 Fläkt- eller cirkulationshuvar, 39716000 Delar till elektriska hushållsapparater, 39700000 Hushållsapparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen