156834-2017 - ÄndringSverige-Södertälje: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
eFörvaltning för Barn, utbildning och kultur.
Referensnummer: UPPH/2017:20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Flens kommun har som mål att genom införande av eFörvaltning som tjänst, öka digitaliseringen som stödjer och effektiviserar nya arbetssätt, i enlighet med förfrågningsunderlag.