156875-2019 - ResultatSverige-Eskilstuna: Luftfilter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Luftfilter med tillbehör
Referensnummer: DU-UPP17-0309
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42514310 Luftfilter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av ett heltäckande sortiment av luftfilter (glasfiber, syntet och mikrofilter) med tillhörande kringtjänster, exempelvis filterinventering.
Upphandlingsobjekt
Denna upphandling avser avtal på luftfilter, inklusive tillbehör, med beskrivning i dessa upphandlingsdokument inklusive bilagor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 42514300 Filtreringsapparater, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen