156885-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Möbler
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler till Eriksdals och Resedans vård- och omsorgsboende
Referensnummer: 18027
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Specifikt köp av möbler och inredning till Eriksdals och Resedans vård- och omsorgsboende. För Eriksdal gäller leverans vecka 40 och för Resedan är det leverans vecka vecka 2 2019.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Sittgrupp
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39100000 Möbler, 39200000 Inredning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Soffa och fåtölj
Del nr: 2
Karmstolar
Del nr: 3
Träsoffa med karm
Del nr: 4
Karmstol
Del nr: 5
Stolar
Del nr: 6
Rullbord
Del nr: 7
Skänk
Del nr: 8
Bänk med sits
Del nr: 9
Träbänk
Del nr: 10
Fällbart bord och bordsvagn
Del nr: 11
Förvaring
Del nr: 12
Karmstol stapelbara
Del nr: 13
Soffbord
Del nr: 14
Del nr: 15
Pinnstolar
Del nr: 16
Matbord
Del nr: 17