Huvudsaklig CPV-kod 45232422 Anläggning för slambehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Under pågående drift demontera och bygga om (bland annat ny maskinell utrustning inkluderande alla rör, ventiler, pumpar, omrörare, instrument med mera) rötkammare, hygienisering och slamlagring i enlighet med upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42122220 Avloppspumpar, 42130000 Kranar, ventiler och liknande anordningar, 42996000 Maskiner för avloppsrening, 42996900 Slambehandlingsutrustning, 44611400 Lagringstankar, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av en entreprenör som ska utföra den aktuella utförande-entreprenaden (AB 04) i enlighet med omfattning beskrivet i upphandlingsdokumenten.