156929-2021 - ResultatSverige-Kristianstad: Medicinska hjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vita käppar
Referensnummer: 2020-O000594
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Vita käppar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33180000 Funktionellt stöd, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 38624000 Synhjälpmedel, 39295400 Promenadkäppar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen