2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för tjänster avseende mobila trafikmätningar
Beskrivning: Ramavtal förtjänst avseende mobila trafikmätningar. Stadsmiljö avser ingå ramavtal med en (1) leverantör. Stadsbyggnadsförvaltningen och Exploateringsförvaltningen.
Intern identifierare: SMF 2024-00484
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71355000 Mätningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 38126000 Utrustning för mätning vid markytan, 71250000 Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000