Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Papper- och plastprodukter
Referensnummer: RS 2016/1477
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30199000 Pappersvaror och övriga föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg upphandlar papper- och plastprodukter enligt upphandlingsdokumenten. Anbud kan lämnas på ett eller flera delområden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18930000 Säckar och påsar, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 33762000 Pappersnäsdukar, 33763000 Pappershanddukar, 39222110 Engånsgbestick och -tallrikar, 39222120 Engångskoppar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen