Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Statistiktjänster 2023
Referensnummer: KS 2022/107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79330000 Statistiktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för anlitande av utomstående kompetens för tjänster kring prognoser och resursfördelningsmodeller samt tjänster kring förvaltning av statistiska uppgifter, verksamhetsstatistik och nyckeltal inom offentlig förvaltning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79311000 Undersökningar, 79311400 Ekonomiska undersökningar, 79315000 Sociala undersökningar, 79330000 Statistiktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen