15705-2024 - Resultat
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Slambilstransporttjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Slambilstransporttjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser tömningar av slambrunn/tank eller minireningsverk inom Skellefteå kommuns område. Ett hämtställe kan ha fler än en brunn/tank, se körlistor. Angiven volym är uppskattad mängd för hela avtalsområdet och kan förändras under avtalstiden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89265:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90513700 Transport av slam