Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bilvårds- och recondprodukter
Referensnummer: RS 2016-03402
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24000000 Kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av bilvårds- och recondprodukter, exempelvis bilschampo, bilvax, avfettningsmedel och utrustning för fordonsvård.
Omfattar också spolarvätska.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09221000 Vaselin och vaxer, 39800000 Rengörings- och polermedel, 39810000 Doftprodukter och vaxer, 39812000 Polermedel och krämer, 39812300 Vax för polering, 39831500 Bilrengöringsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen