Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontroll och service av brandskydd
Referensnummer: KFKS 2018/1046
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24951210 Pulver för brandsläckare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av regelbundna kontroller och service av brandskydd och brandtekniska installationer i Nacka kommuns lokaler. Även brandskyddsprodukter och brandskyddsrelaterade tjänster ingår i upphandlingen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24951210 Pulver för brandsläckare, 24951220 Brandsläckningsmedel, 31625200 Brandlarmssystem, 35111300 Brandsläckare, 39525400 Brandfiltar, 75251110 Brandskyddstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen