157160-2023 - PlaneringSverige-Habo: Revision
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI revisionstjänster
Referensnummer: 23/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Habo kommun är en växande kommun. I hela kommunen bor ca 12 900 invånare, varav ca 8 700 i Habo tätort. Habo tätort ligger ca 2 mil norr om Jönköping och har goda kommunikationer i form av järnväg, väg och cykelbana. Det tar ca 11 minuter med tåg från Habo station till resecentrum i Jönköping.
Omfattning
Habo kommun kommer inom kort att påbörja arbetet med en upphandling av revisionstjänster för kommunen och de kommunala bolagen och har därför beslutat att gå ut med en RFI för att fånga in synpunkter från branschen.
Bifogat finns ett dokument med frågor som ska användas för att lämna svar.
Vår förhoppning är att vi med detta som underlag kan utforma en upphandling som är bra för båda parter och ger förutsättningar för ett gott samarbete under avtalstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Detta är en RFI inför kommande upphandling av revisionstjänster i kommunen