Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färghandelsvaror 2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39224210 Målarpenslar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Piteå kommuns huvudsakliga behov av måleriprodukter (färger, lim, spackel, tapet och väv m.m.) och målarverktyg (penslar, rollers m.m.)
Produkterna är avsedda för arbeten i egen regi samt för det behov gymnasieskolans yrkesutbildning har.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39224210 Målarpenslar, 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial, 44812400 Material för målning och tapetsering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen