15718-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Super resolution microscope
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSuper resolution microscope
BeskrivningThe Lundberg laboratory for kidney research at the institute of Neuroscience and Physiology at the University of Gothenburg is currently looking to expand their microscopy platform with a super resolution microscope that uses structured illumination to enable studies of live cells in high resolution.
Intern identifierareEUI 24 052
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 38510000 Mikroskop
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000