157198-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Polisutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Spikmattor med tillbehör.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Nuts-kod
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Polismyndigheten efterfrågar i denna upphandling utrustning för stoppande av fordon, dvs. spikmattor med tillbehör.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
35200000 Polisutrustning
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner