157201-2020 - ResultatSverige-Lund: Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kabinettdiskmaskin
Referensnummer: V 2019/1214
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Syftet med denna upphandling är att ersätta befintlig kabinettdiskmaskin.
Upphandlingen omfattar inköp av en (1) kabinettdiskmaskin med två (2) tillhörande reoler till In Vivo-avdelningen inom enheten för Biomedicinsk Service, BMSD.
I leveransen ska ingå:
Installation och inkoppling av ny utrustning
Reoler
Dokumentation
Demontering och bortforsling av befintlig utrustning
Kontroll inför leverans (FAT)
Slutbesiktning (SAT) inklusive dokumentation
Utbildning
Serviceavtal på 3 år
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39713100 Diskmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen