2. Förfarande
Förfarande
Titel: För upprättande av bygghandling samt förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad, E4 Blommenhovsbroarna inom Nyköpings kommun, Södermanlands län
Beskrivning: Framtagande av bygghandling samt förfrågningsunderlag för E4-broarna (broarna 4-269-1 och 4-269-2) vid Blommenhov i Nyköping där broarna ska klassas upp till BK4.
Intern identifierare: KOM-419927
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: För upprättande av bygghandling samt förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad, E4 Blommenhovsbroarna inom Nyköpings kommun, Södermanlands län