157245-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Järnhandelsartiklar – Järnhandelsvaror inklusive skyddsutrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelJärnhandelsvaror inklusive skyddsutrustning
BeskrivningFlera kommuner i Dalarna har nu behov av järnhandelsvaror och skyddsutrustning. Beställning ska ske både genom webbaserad handel och handel i fysisk butik. Upphandlingen är indelad i sex (6) delområden, delområdena är baserade på respektive kommuns geografiska och administrativa gränser. Syftet med upphandlingen är att täcka in Beställarnas huvudsakliga behov av Järnhandelsvaror och skyddsutrustning för löpande drift och underhåll inom Beställarnas verksamheter. Vill ni vara flera Dala-kommuners samarbetspartner? Välkommen att lämna anbud!
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44316000 Järnhandelsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAvesta
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80709:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 24960000 Olika slag av kemiska produkter, 18143000 Skyddskläder, 35113400 Skydds- och säkerhetskläder
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelHedemora
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80709:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelSäter
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80709:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelFalun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80709:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelBorlänge
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80709:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelLudvika
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80709:Lot:6