157278-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning – Brandrobot
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBrandrobot
BeskrivningUpphandlingen avser köp av en (1) fabriksny brandrobot inklusive mjukvara samt tillbehör, utbildning, service, support och reservdelar till Räddningstjänsten Storgöteborg. Upphandlingen avser ett enstaka köp med tillhörande serviceavtal.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:75378:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning, 35111000 Brandbekämpningsutrustning, 35111400 Brandräddningsutrustning