Detaljprojektering och framtagande av FU för utförandeentreprenad avseende råvattenledning och tryckstegring till Johanneslöt
Referensnummer: 13452
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar bland annat att genomföra en lokaliseringsutredning, detaljprojektering och framtagande av förfrågningsunderlag inklusive bygghandlingar samt att ta fram underlag för nödvändiga tillstånd, för utförandeentreprenad avseende råvattenledning och tryckstegring till Johanneslöt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 65110000 Vattendistribution, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen