157303-2018 - PlaneringSverige-Torsby: Stadsplanering och landskapsvård
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult inom Samhällsplanering
Referensnummer: KST2017/614
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71400000 Stadsplanering och landskapsvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulter inom samhällsplanering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71400000 Stadsplanering och landskapsvård, 71410000 Stadsplanering, 71420000 Landskapsarkitektur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen