157309-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler – Universella bildgivande ultraljud
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUniversella bildgivande ultraljud
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal för universella bildgivande ultraljud i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierareIN-IN25-0201
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000