157311-2022 - ResultatSverige-Luleå: Reparation och underhåll av hissar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2021 Service och underhåll samt ombyggnader av hissar Region Norrbotten
Referensnummer: 21/187
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser serviceavtal avseende planerat och felavhjälpande underhåll av hissar, inom de fastighetsområden som framgår av förfrågningsunderlaget. Vidare kan inom avtalet avropas ombyggnader genom förnyad konkurrensutsättning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45313000 Installation av hissar och rulltrappor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen