157319-2018 - PlaneringSverige-Tranemo: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Information om upphandling av Skolskuts och samhällsbetalda resor
Referensnummer: UPH/2018:9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen till informationsträff för upphandling Skolskjuts och samhällsbetalda resor för Tranemo kommun.
Informationen riktar sig till dig som är intresserad av att lämna anbud gällande upphandling avseende skolskjuts och samhällsbetalda resor för Tranemo kommun. VI kommer informera om de viktigaste delarna i anbudsunderlaget, så som omfattning, prismodell, m.m. Intressenter kommer kunna ställa frågor på mötet. Upphandlade myndighet kommer notera alla frågor. Frågor vars svar återfinns i publicerade anbudsunderlaget kommer besvaras på plats, medan frågor som inte direkt kan härledas till anbudsunderlaget kommer besvaras efteråt i upphandlingssystemet Tendsign.
Tid: tisdagen den 17:e April klockan 10:00 till 11:30.
Plats: Tranemo kommun, Storgatan 26, Tranemo.
Informationsträffen är kostnadsfri.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 60112000 Kollektivtrafik på väg, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser skolskjuts och samhällsbetalda resor för Tranemo kommun.