Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniskt konsultstöd för konstruktionsbyggnader
Referensnummer: NTN 2019/58
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Inspektioner av konstruktionsbyggnader, stöd vid utredningar av objektens tillstånd samt kontrollmätning av sprickor och rörelser för vissa objekt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 11 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71322300 Konstruktion av broar, 71335000 Tekniska undersökningar, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen