Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Exploateringsingenjörer inom mark och exploatering
Referensnummer: SLF 47/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70110000 Exploatering av fastigheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar konsulter i form av exploateringsingenjörer och fastighetsvärderare som bistår Stadledningsförvaltningen, Mark- och exploateringsenheten (Mex) som resurs och stöd i olika exploateringsprojekt i Helsingborg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70110000 Exploatering av fastigheter, 70120000 Köp och försäljning av fastigheter, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71410000 Stadsplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen