Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av bostäder med särskild service enligt LSS, Norrköpings kommun
Referensnummer: VON 2020/0967
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun, Vård- och omsorgsnämnden, inbjuder Er att lämna anbud på rubricerad upphandling, drift gruppbostad enligt lagen om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS), Albrektsvägen 112 C, samt servicebostad enligt LSS S:t Olofsgatan 32 och Sandbyhovsgatan 5 och 7 i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för utförare och andra företag via kommunens upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 99 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Albrektsvägen 112 C är en gruppbostad som består av 5 lägenheter.
S:t Olofsgatan 32 är en servicebostad som omfattar 14 lägenheter.
Sandbyhovsgatan 5 är en servicebostad som består av 7 lägenheter.
Sandbyhovsgatan 7 är en servicebostad som består av 7 lägenheter.