Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: ja
Officiellt namn: Göingehem AB, Osby kommun, Östra Göinge Renhållnings AB Land: Sverige
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Larm- och bevakningstjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Broby.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Östra Göinge kommun m.fl. har fattat beslut om att teckna ramavtal med Safepartner i Osby AB, Stanley Security Sverige AB och Securitas Sverige AB i denna upphandling.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
75241000 Tjänster för allmän säkerhet
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.