See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Preceptorn 2 Microettor
Beskrivning: Entreprenaden gäller Historiegränd 6-14, del av fastigheten Preceptorn 2, Ålidhem, Umeå och omfattar kompletta mark- och husbyggnadsarbeten för renovering av studentrum och korridorrum i totalt drygt 500 studentrum samt kvarterskontor och gemensamhetsytor i 5 hus samt tillhörande komplementbyggnader. Korridorrum omvandlas till små lägenheter. Små lägenheter och allmänna ytor renoveras.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105546:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45453100 Renoveringsarbeten