2. Förfarande
Förfarande
Titel: Slamtömning
Beskrivning: Tekniska Verken och Kiruna Kraft avser att upphandla avtal avseende slamtömning av slambrunnar, reningsverk, pumpstationer m.m.
Intern identifierare: 2023-089
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90460000 Tömning av kloakbrunnar eller septiska tankar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000