157626-2022 - ResultatSverige-Stenungsund: Programvaruutvecklingstjänster för undervisning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lärplattform till Gymnasium och Vuxenutbildning Stenungsunds kommun
Referensnummer: 2021/1025
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212190 Programvaruutvecklingstjänster för undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Stenungsunds kommun genomför en upphandling av lärplattform till gymnasieskola och vuxenutbildning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48190000 Programvara för undervisning, 48219300 Programvara för administration, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48931000 Programvara för utbildning, 72262000 Utveckling av programvara, 72263000 Programimplementation, 72267000 Underhåll och reparation av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser lärplattform för Nösnäs gymnasium i Stenungsund och vuxenutbildningen i Stenungsund. Systemet/tjänsten ska stödja det administrativa och pedagogiska arbetet i verksamheten. Uppdraget omfattar införande, support, underhåll m.m.
OBSERVERA att upphandlingen är delad i två delar:
Lärplattform för gymnasium och
Lärplattform för vuxenutbildning
Anbud kan lämnas på en eller båda delarna.