157703-2020 - ResultatSverige-Eskilstuna: Uthyrning av industriella fordon med förare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Komplettering Entreprenadmaskintjänster
Referensnummer: TK 19.019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens avser Eskilstuna kommuns och de andra avropande juridiska enheternas kompletterande behov av entreprenadmaskintjänster för de arbeten som inte utförs i egen regi eller regleras genom andra specifika avtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen