15771-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Socialvård och tillhörande tjänster – Bemanningstjänster Socionomkonsulter
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBemanningstjänster Socionomkonsulter
BeskrivningUpphandlingen omfattar bemanningstjänster och avser inhyrning av socionomer. Bemanningen avser uppdrag under hela kalenderåret för att täcka behovet vid exempel sjukdom, semester och frånvaro. Uppdraget kan exempelvis vara myndighetsutövning inom myndigheten avseende barn, unga och vuxna, socialpsykiatri, familjerätt, familjevåld men även chefsuppdrag kan bli aktuellt inom hela förvaltningen. Huvuduppdraget för socionomkonsulten är att kvalitetssäkra UM:s uppdrag med fokus på myndighetsutövning samt chefsuppdrag.
Intern identifierareSOF 226/2024
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenSociala tjänster
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 85320000 Socialvård, 85321000 Administration inom socialtjänsten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBemanningstjänster Socionomkonsulter