Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spol- och Sugtjänster
Referensnummer: TEN 2018/512
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90513600 Avlägsnande av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Järfälla kommun, på övriga ställen Beställaren, inbjuder härmed leverantörer att inkomma med anbud i denna upphandling som avser slamsugning, högtrycksspolning, filmning och med dessa närliggande tjänster.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90513700 Transport av slam, 90513900 Hantering av slam, 90912000 Urblåsning av rörformiga konstruktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen