Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkeringsautomater
Referensnummer: KK19/744
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Nyköpings kommun avser att upphandla en leverantör som ska uppgradera kommunens befintliga parkeringsautomaters dörrar och uppgradera automaterna till digital parkering med kontantlös betalning och digitala kvitton.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34996300 Regler-, säkerhets- eller signalutrustning för parkeringsanläggningar, 38700000 Klockregister och liknande; parkeringsmätare, 38730000 Parkeringsmätare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen