157745-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Konsulttjänster inom ventilation
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal OVK- och energibesiktningstjänster
Referensnummer: LOC 2019-0855
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.1.4.
Kort beskrivning
OVK + Skyddsventilation
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Avtalsområde OVK- och energibesiktning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71631000 Teknisk besiktning, 71631300 Teknisk byggnadsinspektion, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71521000 Övervakning av bygg- och anläggningsarbeten på plats, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631440 Flödeskontroll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalsområde Skyddsventilation
Del nr: 2