157746-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transport av slam – Bortforsling och omhändertagande av avloppsslam
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBortforsling och omhändertagande av avloppsslam
BeskrivningVaggeryds kommun inbjuder till anbudsgivning gällande - Bortforsling och omhändertagande av avloppsslam. Uppdraget omfattar Transport och omhändertagande av slam från den upphandlande myndighetens reningsverk i Skillingaryd enligt vad som anges i upphandlingsdokumentet. Uppdraget omfattar cirka 1000 ton slam per år, men mängden kan komma att variera. Den upphandlande myndigheten garanterar dock ingen specifik volym då den verkliga volymen både kan överstiga samt understiga angivna volymer.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513700 Transport av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelTransport och omhändertagande av slam
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96241:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90513900 Hantering av slam, 90513800 Behandling av slam, 90513600 Avlägsnande av slam, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster