157795-2021 - ResultatSverige-Vänersborg: Konsulttjänster inom ventilation
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilationsfilter
Referensnummer: 2021/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att tillgodose Vänersborgs kommun med löpande leveranser av ventilationsfilter, för att säkerställa en god luftkvalité i kommunens fastigheter.
Upphandlingsförfarande
Öppet förfarande enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling med förändringar och tillägg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42520000 Ventilationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen