Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontroll köldbärare
Referensnummer: 19/25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79990000 Diverse företagstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
För att uppfylla f-gasförordningen och följa lokala bestämmelser avseende kontroll och rapportering av kylanläggningar, har RISE identifierat ett behov av ett nationellt ramavtal avseende kontroll av köldbärare.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45330000 Rörmokeriarbeten, 71632000 Teknisk provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen