157833-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Cirkustjänster – Cirkuspedagoger
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelCirkuspedagoger
BeskrivningGöteborgs Stad, Göteborgs Stadsteater AB genomför en ramavtalsupphandling avseende tjänster för genomförande av cirkuspedagogiska kurser (cirkusskolor) inom nycirkus. Tjänsten inkluderar ansvar för cirkuspedagoger, kommunikation med deltagare, utrustning och material samt fortbildning av pedagoger. Upphandlingen är delad i två områden: 1. Terminskurser 2. Korttidskurser
Intern identifierare40/24
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 92341000 Cirkustjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 80410000 Diverse skoltjänster, 80500000 Utbildningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningUpphandlingen avser tjänster för genomförande av cirkuspedagogiska kurser (cirkusskolor) inom nycirkus.
Ytterligare klassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning, 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80500000 Utbildningstjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDel 1 - Terminskurser
Beskrivningterminskurser som typiskt omfattar 14 kurser vid 10-12 tillfällen under lika många veckor.
Ytterligare klassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDel 2 - Kortkurser
BeskrivningKorttidskurser på 1 – 15 dagar, dessa inkluderar prova-på kurser och lovkurser.