157840-2023 - ResultatSverige-Linköping: Telekommunikationstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inomhusnät för mobiltelefoni
Referensnummer: UC-2022-88
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
omfattar avtal för driftansvar av inomhusnätet för mobiltelefon, felavhjälpande och service dygnet runt året runt. Avtalet omfattar även möjlighet att avropa projektering avseende radioplanering.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är för att upphandlingsföremålet omfattar en gemensam teknisk lösning och behov finns för effektivt planeringsarbete och samarbete mellan parterna, vilket beställaren anser bäst uppnås genom vald uppdelning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50334110 Underhåll av telefonnät, 64212000 Mobiltelefontjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen