157863-2018 - ResultatSverige-Västerås: Tömning av kloakbrunnar eller septiska tankar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamsugning, tryckspolning brunnar och avlopp
Referensnummer: SFE 2017/00109-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90460000 Tömning av kloakbrunnar eller septiska tankar
II.1.4.
Kort beskrivning
Västerås stad avser genomföra ramavtalsupphandling för sugning, spolning brunnar inom Västerås Kommuns geografiska område.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90460000 Tömning av kloakbrunnar eller septiska tankar, 90440000 Rening av kloakbrunnar, 34144410 Slamsugare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen