157929-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – OVK-besiktningar Vöfab
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOVK-besiktningar Vöfab
BeskrivningRamavtalet omfattar konsulttjänster gällande löpande OVK-besiktning inklusive efterbesiktning och mindre åtgärder i beställarens fastigheter.
Intern identifierare2025-00037
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000