Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Renhållningsentreprenad
Referensnummer: IN423042
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tranås kommuns upphandlingsenhet inbjuder på uppdrag av Samhällsbyggnadsförvaltningen till anbudsgivning för ramavtal gällande renhållningsentreprenad.
Inledning
Tranås kommuns upphandlingsenheten inbjuder på uppdrag av samhällsbyggnadsförvaltningen till anbudsgivning för ramavtal gällande renhållningsentreprenad.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90510000 Avfallshantering, 90511000 Sophämtning, 90512000 Avfallstransport, 90918000 Rengöring av avfallsbehållare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen