158037-2019 - ResultatSverige-Åkersberga: Social omsorg med inkvartering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Enstaka boendeplatser socialpsykiatri
Referensnummer: 2018-35
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Österåkers kommun har för avsikt att teckna ramavtal med flera leverantörer för att tillgodose kommunens behov av att kunna avropa boende för vuxna med psykisk funktionsnedsättning (inklusive neuropsykiatrisk funktionsnedsättning) inom tre (3) separata anbudsområden:
a. bostad med särskild service
b. hem för vård och boende (HVB)
c. hem för viss annan heldygnsvård (korttidsboende)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85310000 Socialt arbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen